Opinie – wszystkie

Opinie

BNowackaKw

Barbara Nowacka

Kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych

„To był dobry wybór. Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania pomaga nie tylko uporządkować wiedzę i zdobyć nowe kompetencje, ale również nawiązać wiele kontaktów zawodowych. Główną siłą studiów są bowiem ludzie – wykładowcy-praktycy z pasją, osiągnięciami zawodowymi i wiedzą oraz dobrze, różnorodnie skomponowana grupa studentek i studentów. Zajęcia teoretyczne są wstępem do analiz opartych na realnych casusach pracy menadżerskiej, a wykładowcy otwarci na dyskusję i wymianę doświadczeń. Taki nowoczesny sposób kształcenia owocuje nie tylko zdobytą wiedzą, ale też otwarciem na nowe interpretacje, pomysły, na niestandardowe spojrzenia na problemy, z którymi spotykamy się w codziennej pracy.”

MarcinSzerszenKwadrat

Marcin J. Szerszeń

Właściciel Inżynierskiej firmy Konsultingowej, Dyrektor ds. Realizacji i Prokurent drogowo-inżynieryjnej spółki należącej do Grupy ERBUD

„Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to przede wszystkim spotkania z praktykami biznesu i nauka z tej właśnie, warsztatowej, perspektywy. Studia te były dla mnie również zdecydowanym krokiem w kierunku osobistego rozwoju i otwarcia się na możliwości, których wcześniej nawet nie zauważałem.
Innym ważnym elementem Francuskiego Instytutu Zarządzania są ludzie. Zarówno kadra nim kierująca, jak i wykładowcy oraz słuchacze i absolwenci stanowią ogromną wartość dodaną. Jestem pewny, że kontakty nawiązane w trakcie tego roku będą owocowały przez długi czas, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i koleżeńskiej.”

sebastiansypiensq

Sebastian Sypień

Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy w sieci DIY

„Wykładowcy FIZ to zespół doświadczonych w biznesie praktyków, najczęściej prowadzących z sukcesami swoje własne przedsiębiorstwa lub też zatrudnionych na wysokich stanowiskach w dużych korporacjach. Dzięki temu dokładnie analizują otoczenie biznesowe, określając trafnie bieżącą sytuację na rynku, pokazują słuchaczom w jakie rozwiązania warto inwestować.”

AOrzelowskiKw

Andrzej Orzełowski

Dyrektor ds. Sprzedaży – Sektor Ubezpieczeń IMPAQ Sp. z o.o.

Decyzja czy rozpocząć Program Executive MBA była bardzo łatwa, traktowałem go jako naturalny etap rozwoju, który należy zrealizować w odpowiednim miejscu i czasie. Zbyt wczesne rozpoczęcie programu oznaczałoby przystąpienie do niego z małym doświadczeniem często jeszcze niezweryfikowanym przez samego siebie a tym samym nie będącego wartościowym dla innych uczestników. Wybierając miejsce natomiast kierowałem się opinią rynkową i mogę dzisiaj powiedzieć, że się nie pomyliłem.
Realizowany program pozwolił mi na weryfikację i wzbogacenie własnego doświadczenia o wiedzę wykładowców oraz expertów dziedzinowych. W trakcie omawiania zagadnień, z którymi spotykamy się wielokrotnie podczas codziennej pracy, uczestnicy wprowadzali bardzo duży wachlarz niestandardowych rozwiązań (wynikający z innych punktów widzenia) dostarczając tym samym dobry materiał do analiz i dalszej dyskusji podczas zajęć. Nie sądziłem wtedy, że wiedza nabyta podczas wykładów przyda mi się tak szybko.
Rozpoczynałem Program Executive MBA będąc w międzynarodowej firmie z branży IT na pozycji Dyr. Utrzymania Oprogramowania i Systemów a kończyłem jako Dyr. Sprzedaży Sektora Ubezpieczeniowego w tej samej organizacji mierząc się z całkowicie innymi wyzwaniami i oczekiwaniami.”

czernek1

Wojciech Czernek

Dyrektor Zarządzający Toys „R” Us Poland Sp. z o.o.

„Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Pozwala na skrupulatne usystematyzowanie doświadczeń menadżerskich i ich konfrontację z teorią zarządzania. Unikatowy, sprzyjający pogłębianiu wiedzy, inspirujący program, doskonali wykładowcy o niezwykle praktycznym podejściu, intrygujące interpretacje przypadków biznesowych, precyzyjna rekrutacja owocująca nietuzinkowym składem grupy studentów tworzą w sumie oryginalną, rzadko spotykaną atmosferę, która nie tylko zachęca do pogłębiania wiedzy i prowokuje do dyskusji, ale także jest doskonałą motywacją do rozwoju osobistego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje, moim zdaniem, cykl zajęć z finansów.”

PSlyszKw

Paweł Słysz

Manager w Deloitte Advisory Sp z o.o.

„Pracując w banku na stanowisku CIO doszedłem do wniosku, że bez poszerzonej wiedzy z zarządzania nie będę w stanie znaleźć właściwego sposobu komunikacji z Zarządem. Szukając właściwych dla mnie studiów MBA przejrzałem wiele ofert uwzględniających podobny zakres tematyczny i moja uwaga skierowała się na Francuski Instytut Zarządzania. Stało się tak dlatego, że Francuski Instytut Zarządzania oferował niedrogi program Executive MBA realizowany całkowicie w Polsce, pokrywający swoim zakresem to, co oferowała konkurencja. Ostatecznie przekonały mnie praktyczne podejście do wiedzy i symulacje przypadków pozwalające „dotknąć” problematyki zarządzania.
Francuski Instytut Zarządzania to firma prowadzona przez fantastyczny zespół. Od pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, poprzez cały tok studiów, a kończąc na regularnych spotkaniach absolwentów mam przyjemność kontaktować się z solidnymi, poważnymi, z dużą klasą, a przy tym tryskającymi energią organizatorami programu. To dzięki nim studia miały taki kształt, jaki mi odpowiadał. Zajęcia były prowadzone przez fantastycznych wykładowców – praktyków, potrafiących prosto i przystępnie wytłumaczyć o co chodzi w finansach, kontrolingu, marketingu…Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania okazał się dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Nacisk położony na marketing i finanse pozwolił mi szybko zrozumieć jak się zarządza biznesem poprzez ustalanie celów biznesowych, strategii ich realizacji, tworzenie planów marketingowych i biznesowych. Jak poruszać się w oparciu o racjonalne modele podejmowania decyzji w nie do końca przewidywalnym środowisku rynku. Po co obserwować poczynania konkurencji, jak ustalać cenę produktu, jak skalkulować i ocenić pomysł na biznes czy nowy produkt.Do dzisiaj zaglądam do materiałów ze studiów, aby sobie przypomnieć niektóre szczegóły z wykładów. I to właśnie ten dość ogólny, a zarazem skupiający się na istocie rzeczy zakres programu Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania pozwala mi dzisiaj zauważać możliwości zaaplikowania tej wiedzy w praktyce.Bardzo ważne były też rozmowy z koleżankami i kolegami z grupy, również w kwestiach podejmowania decyzji biznesowych podczas gier symulacyjnych, pozwalające uzupełnić moją wiedzę.”

 

Powyższa opinia jest prywatną opinią Pana Pawła Słysza i w żadnym razie nie może być traktowana jako opinia wydana przez firmę Deloitte.

PawelBista

Paweł Biśta

Dyrektor Generalny Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.

„Program MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania był dla mnie początkiem wielu zmian, działań i projektów. Ludzie, których tutaj spotkałem nauczyli mnie spoglądać na wiele obszarów zarządzania firmą z zupełnie innej perspektywy, szukać inspiracji dla nowych idei, stale udoskonalać siebie i firmę. Co najważniejsze dzięki zdobytej wiedzy znajduję motywację do podejmowania wyzwań, które stają na mojej drodze każdego dnia.”

KGrucelaKw

Krzysztof Grucela

Kontroler Finansowy Działu Handlowego, Coca-Cola HBC Polska

„Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania był jednym z lepszych wyborów w moim życiu zawodowym i okazał się inwestycją, której zwrot przewyższył moje oczekiwania. Ten program był kluczowym elementem w dalszym rozwoju mojej kariery zawodowej, przejścia z zarządzania specjalistami do zarządzania grupą managerów i odpowiedzialności za wiekszy obszar biznesowy. Wiedza zdobyta na studiach Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania poszerza horyzonty, pozwala spojrzeć na biznes z różnych perspektyw. Szczególnie polecam ten program osobom, które są otwarte na nową wiedzę i potrzebują zrozumieć biznes.”

career

Zbigniew Nowakowski

Dyrektor d/s Handlowych i Marketingu, ENTRA

„(…) Rok temu zastanawiałem się, co chcę dalej robić z moim życiem zawodowym – przecież stojąc w miejscu cofam się. Zacząłem czytać o studiach, o MBA itd. Beż żadnego przygotowania, wręcz nawet bez żadnej zapowiedzi postanowiłem przy okazji jednej z służbowych wizyt w Warszawie „wpaść” na rozmowę kwalifikacyjną do Zuzy i Sylwii. I tak to się zaczęło. (…) Po kilku dniach wiedziałem, że to był jeden z najlepszych wyborów w moim życiu. Po pierwsze – w ogóle studia MBA; po drugie – ta uczelnia, ta sala, Ci wykładowcy, ten program; po trzecie – ta grupa, czyli Wy. Rok zleciał strasznie szybko. Na co dzień żyję w astronomicznym tempie więc dodatkowe zajęcia w formie zjazdów były dla mnie extra odskocznią, dodatkową atrakcją i jeszcze większym wyzwaniem. (…) Sam egzamin – trochę stresu przed…, trochę śmiechu po… i już dla większości z nas jest przeszłością. Chciałem Wam naprawdę bardzo serdecznie podziękować, Wam studentom za wymianę doświadczeń, za konstruktywne zajęcia, za wieczory w knajpkach, za pierogi podczas lunchu, za mule, pizze i Samsona. Szczególne podziękowanie dla Zuzy i Sylwii za organizację zajęć, za dostęp do kawy i ciastek ze śliwkami, za salę i warunki sprzyjające pogłębianiu wiedzy i w końcu za… egzamin. Donii za kartki, ksera, dziurkacze, pisaki i sprzątanie po nas. Wykładowcom za profesjonalizm, praktyczne podejście do poruszanych tematów, za prostą formę przekazywanych treści, za cierpliwość i wyrozumiałość okazaną wobec spóźnialskich po lunchu. Warszawskiej Starówce za klimat, którego dotąd nie zaznałem w Stolicy. Za knajpki i lodowate piwo. (…)”

żemek

Sergiusz Żemek

Dyrektor Generalny filii międzynarodowej firmy w Polsce

„Życie organizmu, jakim jest firma, jest zjawiskiem złożonym i wielowymiarowym, dlatego rzadko rozpoczynamy karierę zawodową od zarządzania. Nasze życie zawodowe zwykle ewoluuje wokół środka ciężkości jakiejś specjalizacji, w której akurat – trochę z wyboru a trochę przypadkiem – rozwinęliśmy kompetencje. Niektórzy z nas są księgowymi, inni handlowcami, inni logistykami. Nie ma takiej ścieżki rozwoju, która do podstaw przygotowuje do kierowania jednostką organizacyjną – zawsze będą aspekty zarządzania na których znać się będziemy słabiej, jeśli w ogóle, niż na innych. I pomimo iż jest to bardziej wyzwaniem niż przeszkodą, jakoś musimy zaradzić lukom w naszych umiejętnościach aby odpowiedzialnie prowadzić działalność menedżerską. Osobiście postanowiłem nie uwieszać się na innych działach aby lepiej zrozumieć ich wewnętrzną mechanikę – rozwiązaniem w zasadzie oczywistym był dla mnie program MBA w kompetentnej i doświadczonej placówce, której skuteczność poświadczają absolwenci i ich rozwój zawodowy. Takim miejscem jest Francuski Instytut Zarządzania, i żałuję tylko, że moje studia w nim się już zakończyły.”

KPrzybylskaKw

Katarzyna Przybylska

Kierownik Call Center w D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

„Menedżer to zawód „jak każdy inny”. Wymaga konkretnej wiedzy, umiejętności i narzędzi. We Francuskim Instytucie Zarządzania poziom nauczania jest na najwyższym poziomie. W szczególności przedmioty, na których zależało mi najbardziej: finanse, controlling i strategia. Oprócz zdobytej wiedzy bardzo sobie cenie możliwość poznania innego punktu widzenia biznesu niż mój, wymiany doświadczeń z ludźmi z innych sektorów czy innych obszarów zarządzania oraz możliwość przetestowania na symulatorach konkretnych sytuacji biznesowych. I, jeszcze jedno, nie sposób pominąć tutaj dwóch osób, dzięki którym te studia mają „klimat”, czyli Zuzanny i Sylwii. Ich wkład jest nieoceniony. Studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to dobrze zainwestowany czas.”

kurys

Jacek Kurys

Key Account Manager w firmie CEDO Sp. z o.o.

Udział w programie MBA Francuskiego Instytutu Zarządzania był niepowtarzalną okazją do zadania pytań praktykom biznesu, ludziom którzy mają rzeczywistą wiedzę w dziedzinach, w których nas szkolą. Wysoki poziom merytoryczny wykładowców oraz imponujące zaangażowanie uczestników tworzyły atmosferę sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów biznesowych, które przetrwały do dzisiaj. Czasem, kiedy dyskusja nabierała temperatury, zajęcia kończyły się długo po wyznaczonym czasie.

Studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania pozwoliły mi poznać praktyczne działanie przedsiębiorstwa jako całości, a wiedzę z dawno ukończonych studiów ekonomicznych rozwinąłem podczas praktycznych ćwiczeń z funkcjonowania firmy w gospodarce rynkowej.

Bardzo podobały mi się zajęcia z zarządzania kryzysowego, finansów przedsiębiorstwa i strategii. Wiedzę zdobytą w poszczególnych modułach często wykorzystuję w swojej pracy; to były dobrze zainwestowane pieniądze w poszerzenie wiedzy zawodowej.

 

rataj

Rafał Rataj

Dyrektor Handlowy w firmie dystrybuującej kosmetyki znanej angielskiej marki na polskim i wschodnioeuropejskim rynku

„Kiedy 10 lat temu ukończyłem Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania to postanowiłem, że następnym etapem mojej formalnej menadżerskiej edukacji muszą być studia MBA… Mój „plan lotu” zakładał jednak, aby najpierw zebrać kolejne doświadczenia zawodowe, podążać optymalną ścieżką kariery i osiągnąć pozycję, dla której dyplom Executive MBA będzie klamrą spinającą wiedzę praktyczną z niezbędną w zarządzaniu teorią. Realizacja planów, jak to w życiu, miewała pewne turbulencje, ale po prawie dekadzie nastąpił odpowiedni moment podjęcia decyzji o „lądowaniu”, o realizacji mojego celu… I tym sposobem znalazłem się we Francuskim Instytucie Zarządzania na studiach Executive MBA! Dlaczego akurat tutaj? Zadecydowały o tym kompetencje, profesjonalizm, oraz entuzjazm organizatorów i wykładowców, których miałem okazje poznać zanim przystąpiłem do programu. Oczywiście przed finalnym wyborem konkretnego programu MBA przeprowadziłem odpowiednie rozpoznanie. Miałem więc pewne porównanie i wypracowaną własną ocenę. Jednak już rozmowa kwalifikacyjna z Zuzanną, podczas której poznałem filozofię programu, rekrutacji i istotę doboru odpowiedniej grupy słuchaczy uświadomiła mi, że „tutaj właśnie muszę wylądować”! Dzisiaj już wiem, że to był jeden z moich najlepszych wyborów. Podsumowałem i uzupełniłem swoją wiedzę w najważniejszych aspektach zarządzania. Wymieniłem bezcenne doświadczenia z grupą prawdziwych zawodowców z wieloletnią praktyką w biznesie. Spojrzałem na biznes i na siebie z innej perspektywy. Jestem pewien, że było to niezbędne, aby wystartować kiedyś w „kolejny ambitny lot”!”