Poznaj opinie uczestników

Co myślą i jak oceniają edukację we Francuskim Instytucie Zarządzania nasi absolwenci.

 Marcin J. Szerszeń

Wiceprezes /Vice-President of the Board, ONDE S.A. grupa ERBUDProgram Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to przede wszystkim spotkania z praktykami biznesu i nauka z tej właśnie, warsztatowej, perspektywy. Studia te były dla mnie również zdecydowanym krokiem w kierunku osobistego rozwoju i otwarcia się na możliwości, których wcześniej nawet nie zauważałem.
Innym ważnym elementem Francuskiego Instytutu Zarządzania są ludzie. Zarówno kadra nim kierująca, jak i wykładowcy oraz słuchacze i absolwenci stanowią ogromną wartość dodaną. Jestem pewny, że kontakty nawiązane w trakcie tego roku będą owocowały przez długi czas, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i koleżeńskiej.


" Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to przede wszystkim spotkania z praktykami biznesu i nauka z tej właśnie, warsztatowej, perspektywy".

Marcin J. Szerszeń

Tomasz Ćwik
Head of New Technologies and Architecture Department at BNP Paribas Bank Polska

Studia Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to niezapomniana przygoda oraz olbrzymia dawka wiedzy. Wykładowcy z praktycznym doświadczeniem przekazują wiedzę na konkretnych, z życia wziętych przykładach. Niejednokrotnie otwierali oczy na różne perspektywy oraz motywowali do działania nie tylko na studiach, ale przede wszystkim w życiu prywatnym i zawodowym. Jednak największą wartością tych studiów są ludzie, zarówno perfekcyjnie dobrani studenci z różnych branż, jak i niesamowita kadra. Duża uwaga na relacje i interakcje sprawia, że studia nie są tylko czasem nauki, ale też wymiany doświadczeń i opinii, oraz niejednokrotnie dobrej zabawy.

Maciej Mąka
Współwłaściciel w Mąka-Sojka Architekci

Z początku zastanawiałem się po co architektowi MBA? Po kilku zajęciach żałowałem, że nie zrobiłem dyplomu wcześniej. Nie popełniłbym w biznesie tylu błędów, na których sam się uczyłem. Ale poza merytoryczną wiedzą wykładowców i ciekawym programem liczą się relacje i przyjaźnie które się tam zawiązały. Czekam z niecierpliwością na postMBA w FIZ. Serdecznie pozdrawiam.

Piotr Kolarski
Dyrektor generalny Aboca Polska Sp. z o.o.

Trudno napisać krótką opinię na temat tak bogatego i szerokiego programu studiów.

Po pierwsze ludzie: wspaniała kadra Instytutu jak i wykładowców - świetnie przygotowanych liderów i fachowców w swojej dziedzinie i wreszcie dobór grupy studentów o bardzo różnorodnych doświadczeniach.

Po drugie model kształcenia: sporo teorii ale przede wszystkim praktyka: warsztaty i praca zespołowa nad projektami. Efekty są niewiarygodne.

Do tego dochodzi wyjątkowość samego miejsca w którym odbywają się zajęcia.

Dla mnie osobiście te studia to bardzo ważny krok który pozwolił mi na bardziej świadomą ocenę mojej dotychczasowej ścieżki zawodowej a jednocześnie poszerzył horyzonty dotyczące strategii i zarządzania przedsiębiorstwem we wszystkich jego obszarach i pozwolił na dokonanie istotnych zmian.

Co ważne, program nie kończy się w momencie egzaminu końcowego: można wrócić ponownie na wykłady i pogłębić interesujące nas aspekty.

Te studia to jedna z najlepszych inwestycji w moim życiu.


Łukasz Dąbrowski
Adwokat Partner Zarządzający - Dąbrowscy i Partnerzy Kancelaria adwokacka

Jeżeli wydaje Ci się, że zabrnąłeś w ślepy zaułek, Twoja zawodowa droga zatoczyła koło, nie masz już pomysłu na siebie w przyszłości, EMBA we Francuskim Instytucie Zarządzania jest właśnie dla Ciebie. Już w pierwszych godzinach zostaniesz poddany szokowej terapii z zakresu autorefleksji i filozofii, która daje niebywałą okazję do spojrzenia na swoją karierę z innej perspektywy oraz poddania jej życzliwej recenzji. Co więcej, kapitalna i otwarta kadra oraz znakomicie dobrane składy grup gwarantują wymianę doświadczeń na niespotykanym poziomie. A jeżeli po prostu potrzebujesz rozwoju szerokich kompetencji przydatnych w biznesie, EMBA w FIZ Ci to gwarantuje. 

W FIZ nie tylko udało mi się nabrać zdrowego dystansu w planowaniu swojego rozwoju oraz zdobyć wiedzę w nowych obszarach. Nauczyłem się również, że wielu z kompetencji, które uważałem u siebie za pożądane, zwyczajnie nie potrzebuję. To było bezcenne doświadczenie.

Paweł Biśta
Senior Director Poland, Baltic Countries and Ukraine, 
 Ariston Thermo Group

Program MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania był dla mnie początkiem wielu zmian, działań i projektów. Ludzie, których tutaj spotkałem nauczyli mnie spoglądać na wiele obszarów zarządzania firmą z zupełnie innej perspektywy, szukać inspiracji dla nowych idei, stale udoskonalać siebie i firmę. Co najważniejsze dzięki zdobytej wiedzy znajduję motywację do podejmowania wyzwań, które stają na mojej drodze każdego dnia.

Artur Urbańczyk
Dyrektor Biura Kontrolingu i Analiz Biznesowych 
TUW PZUW  (Grupa PZU)

Po blisko 20 latach od moich ostatnich studiów zdecydowałem się wrócić do „studenckiej ławki”.

Po roku niezapomnianej przygody ze studiami Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania ukończyłem je z olbrzymią dawką wiedzy, zdecydowanym krokiem w kierunku rozwoju osobistego i otwarcia się na nowe możliwości.

Studia Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania to przede wszystkim:

  • wykładowcy z praktycznym biznesowym doświadczeniem przekazujący wiedzę w sposób usystematyzowany,
  • warsztatowa forma zajęć i praca zespołowa nad projektami dająca niewiarygodne efekty, szczególnie cykl Idea - to - Market,
  • ludzie – bardzo dobrze dobrana grupa studentów o szerokim doświadczeniu, pozwalająca na wymianę wiedzy, opinii i zdobytych doświadczeń, przy jednoczesnej niesamowitej współpracy.

To była jedna z kluczowych decyzji, jaką podjąłem oraz najlepsza inwestycja w siebie.


 

Eryk Skłodowski
Członek Zarządu Kancelaria podatkowa Skłodowscy

Po blisko 20 latach prowadzenia z Ojcem i Bratem firmy rodzinnej sądziłem, że nic już mnie nie zaskoczy. Wybór Francuskiego Instytutu Zarządzania był jednak oczywisty - koledzy zachęcali z całej siły. Lepiej nie mogłem trafić, gdyż ludzie których tam poznałem pokazali mi "na przykładzie" na czym polega nowoczesne zarządzanie. Zarządzanie to nie tylko prognozy i liczby, ale także ludzie i cały obszar HR - który był moją piętą Achillesa , strategie działania, polityki cenowe, marketing itd. MBA w FIZ to przegląd wszystkich zakamarków działania firmy.

Barbara Nowacka
Kanclerz w Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych

To był dobry wybór. Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania pomaga nie tylko uporządkować wiedzę i zdobyć nowe kompetencje, ale również nawiązać wiele kontaktów zawodowych. Główną siłą studiów są bowiem ludzie – wykładowcy-praktycy z pasją, osiągnięciami zawodowymi i wiedzą oraz dobrze, różnorodnie skomponowana grupa studentek i studentów. Zajęcia teoretyczne są wstępem do analiz opartych na realnych casusach pracy menadżerskiej, a wykładowcy otwarci na dyskusję i wymianę doświadczeń. Taki nowoczesny sposób kształcenia owocuje nie tylko zdobytą wiedzą, ale też otwarciem na nowe interpretacje, pomysły, na niestandardowe spojrzenia na problemy, z którymi spotykamy się w codziennej pracy.

Rafał Kuśmierz
Mobility Director/ Board Member Arcadis

Program idealnie dostosowany dla osób już doświadczonych, ułatwiający uporządkowanie wiedzy już nabytej oraz zdobycie nowej, przekazywanej w bardzo przyjaznej formie i atmosferze.  

Wojciech Czernek
President of the Board PHZ Baltona SA

Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Pozwala na skrupulatne usystematyzowanie doświadczeń menadżerskich i ich konfrontację z teorią zarządzania. Unikatowy, sprzyjający pogłębianiu wiedzy, inspirujący program, doskonali wykładowcy o niezwykle praktycznym podejściu, intrygujące interpretacje przypadków biznesowych, precyzyjna rekrutacja owocująca nietuzinkowym składem grupy studentów tworzą w sumie oryginalną, rzadko spotykaną atmosferę, która nie tylko zachęca do pogłębiania wiedzy i prowokuje do dyskusji, ale także jest doskonałą motywacją do rozwoju osobistego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje, moim zdaniem, cykl zajęć z finansów.

Paweł Federowicz
Dyrektor ds. Realizacji Projektów w Victor Energy Sp. z o.o.

Program EMBA we Francuskim Instytucie Zarządzania pomógł mi uporządkować wiedzę oraz zrozumieć i lepiej ukierunkować procesy w biznesie.

Studia zostały przygotowane w formule otwartej wymiany doświadczeń, co w połączeniu z wielobranżowym merytorycznym przygotowaniem wykładowców, przyczyniło się do poszerzenia wiedzy całej grupy w trakcie intensywnie zaplanowanego programu.

Jestem wdzięczny nie tylko organizatorom, wykładowcom i kolegom z grupy ale także dwóm absolwentom Francuskiego Instytutu Zarządzania, którzy we właściwym czasie ukierunkowali mnie na zmiany i zarekomendowali studia EMBA, wprowadzając tym sam mój rozwój biznesowy na nowy poziom.

Serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym rozpoczęcie Programu EMBA we Francuskim Instytucie Zarządzania.

Justyna Kuś
Radca prawny, Partner
Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego Justyna Kuś, Dariusz Skłodowski Honestus sp. p 

Studia Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania poszerzają horyzonty i pozostawiają wiedzę na długi czas, gdyż oparta jest ona przede wszystkim na praktyce i odwoływaniu się do własnych doświadczeń.

Na zajęcia trafiłam z polecenia znajomego i bardzo cieszę się, że zaufałam przekazanej mi opinii. Nie żałuję poświęconego czasu w żadnym aspekcie, zarówno tym związanym z edukacją merytoryczną, jak również tym poświęconym na nawiązywanie nowych kontaktów i relacji – które w przypadku osób tworzących społeczność FIZ pozostają nie tylko na stopie biznesowej lecz nasze przyjaźnie trwają również po zakończeniu studiów.

Jako radca prawny długo zastanawiałam się czy nie powinnam wybrać studiów ukierunkowanych bardziej na zarządzanie kancelarią, jednakże uznałam, że istotna dla mnie jest bardziej ogólna wiedza o przedsiębiorstwach i procesach w nich zachodzących, co przyczyni się przede wszystkim do rozumienia potrzeb i problemów moich Klientów. I rzeczywiście pod tym kątem mogę gorąco polecić studia we Francuskim Instytucie. Wykładowcy są wyłącznie praktykami i dzielą się swoimi wieloletnimi doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach. Atmosfera rozmów i dyskusji, jak również wymiany doświadczeń uczestników zbliża wzajemnie, poszerza, jak również niejednokrotnie zmienia, nasze myślenie lub wyobrażenie o planowaniu, marketingu czy finansach. Zacne grono wykładowców potrafi zmusić do myślenia i zastanowienia się nad sobą – w kontekście „Ty jako zarządzający firmą”. Gorąco wspominam zajęcia dotyczące przywództwa i motywowania pracowników.

Dziękuję założycielkom i współpracowniczkom FIZ za wasz wkład w organizowanie spotkań dyskusyjnych dla absolwentów i oczywiście waszą pamięć o nas zawsze, gdy organizujecie super imprezy taneczne :)

Sebastian Sypień
CFO Leroy Merlin Rumunia

Wykładowcy FIZ to zespół doświadczonych w biznesie praktyków, najczęściej prowadzących z sukcesami swoje własne przedsiębiorstwa lub też zatrudnionych na wysokich stanowiskach w dużych korporacjach. Dzięki temu dokładnie analizują otoczenie biznesowe, określając trafnie bieżącą sytuację na rynku, pokazują słuchaczom w jakie rozwiązania warto inwestować.

Dr Aleksandra Wójcik-Głodowska
z-ca Dyrektora Programowego ds. Innowacji CENTRUM NAUKI KOPERNIK  

Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania osadzony  w praktyce i doświadczeniu pozwolił mi na usystematyzowanie wiedzy, którą zdobywałam przez wiele lat w życiu zawodowym. Otwartość organizatorów i wykładowców tworzy unikalną atmosferę, która sprzyja dzieleniu się wiedzą między uczestnikami studiów. Ten tygiel historii, pomysłów i rozwiązań był jedną z moich najlepszych inwestycji.

Krzysztof Grucela
Co-founder / członek zarządu w firmach Perfect Data, POSM Factory, Sirene Eyewear 

Program Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania był jednym z lepszych wyborów w moim życiu zawodowym i okazał się inwestycją, której zwrot przewyższył moje oczekiwania. Ten program był kluczowym elementem w dalszym rozwoju mojej kariery zawodowej, przejścia z zarządzania specjalistami do zarządzania grupą managerów i odpowiedzialności za wiekszy obszar biznesowy. Wiedza zdobyta na studiach Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania poszerza horyzonty, pozwala spojrzeć na biznes z różnych perspektyw. Szczególnie polecam ten program osobom, które są otwarte na nową wiedzę i potrzebują zrozumieć biznes.

Irmina Opala-Sołtysiak
Head of Leasing w Unibail-Rodamco-Westfield

Progam eMBA we Francuskim Instytucie Zarządzania odpowiedział na moją potrzebę uporządkowania i uzupełnienia wiedzy i kompetencji z zakresu szeroko rozumianego leadershipu. Jestem zdania, że przewodzenie ludziom to bardziej wielobój niż maraton. Należy w sobie rozwijać wiele różnych dyscyplin aby być autentycznym w roli leadera. FIZ dba o wspomaganie procesu uczenia się wieloma środkami -  zajęcia prowadzone są przez inspirujących wykładowców, specjalistów praktyków w swojej dziedzinie. To co się dzieje na zajęciach z zarządzania finansowego jest nie do opisania - tego trzeba doświadczyć!
Wyszłam z tej szkoły z dyplomem z wyróżnieniem, gotowym do wprowadzenia w życie biznesem i paczką znajomych. Wracam z radością na to urocze poddasze przy Freta, gdzie czeka na mnie merdająca ogonem Traszka i świeżo upieczone ciasto.

Maciej Cader
Deputy Director for Research 
Łukasiewicz - Instytut PIAP

Studia we Francuskim Instytucie Zarządzania to wyjątkowa przestrzeń, w której pogłębisz swoją wiedzę dzięki pasjonującym wykładom i warsztatom prowadzonym przez wykładowców-praktyków z pasją do biznesu, zarządzania i finansów. To również miejsce, gdzie doświadczenia biznesowe uczestników spotykają się z rzeczową ekspertyzą wykładowców, tworząc jednocześnie inspirującą atmosferę wymiany doświadczeń i refleksji. FIZ to więcej niż tylko studia - to społeczność, dzięki której każdy ma szansę nie tylko rozwijać się zawodowo, ale także odkrywać nowe perspektywy i strategie, które pomagają skutecznie radzić sobie w dynamicznym świecie biznesu i zarządzania. Dzięki MBA w FIZ dokładnie zrozumiesz jak "inteligentnie ustawiać żagiel swojej łodzi, by już nigdy syzyfowo nie walczyć z wiatrem... 

Lorem ipsum

Integer ac vehicula eros, sed dictum sapien. Donec dignissim porttitor ante, sit amet placerat dui. Donec mollis vel arcu et efficitur.